Otwórz menu

Sky park

Zespół Uzdrowiskowo- Parkowy Kukinka położony pomiędzy Kołobrzegiem a Mielnem w sąsiedztwie Ustronia Morskiego posiada nieprzeciętne walory lecznicze i krajobrazowe.

Teren otoczony jest lasami sosnowymi a jezioro, rzeka, strumyki i oczka wodne nadają mu niepowtarzalny klimat.

Rejon ten jest znany od VIII wieku z wydobycia soli a w latach późniejszych z najsłynniejszych uzdrowiskowych tężni solankowych w Europie. Naturalna refleksoterapia, droga do najstarszych dębów w Polsce, wieża widokowa z tarasem na wysokości 89,9m nad poziomem morza z zapierającym dech w piersiach widokiem na nadmorskie kurorty i pływające statki to jedne z atrakcji turystycznych.

Poza główną funkcją leczniczą i rekreacyjną na terenie Zespołu Uzdrowiskowo-Parkowego odbywają się festiwale balonów pasażerskich, festiwale latawców, koncerty gwiazd muzyki, oraz okolicznościowe imprezy i wystawy.

Rok 2020 to rozwijanie funkcji uzdrowiskowej. Planuje się budowę pierwszego w Europie labiryntu leczniczych tężni solankowych w oparciu o miejscowe źródła wód solankowych – „Białe Złoto Kukinki”. Celem inwestycji jest uzdrawianie wodą.

Docelowo w Parku w 2021 planuje się kilka tysięcy metrów kwadratowych zadaszonej powierzchni wystawowej, kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawowej plenerowej oraz realizację kolejki linowej nad parkiem.

  • ul. Zdrojowa 2B, 71-481 Szczecin
  • tel. 500 181 290
  • https://www.sky-park.pl/

Dowiedz się więcej

Regulamin Galeria Cennik Kontakt
Zamknij menu
facebook instagram